O Klubie

GKS START DŁUGOŁĘKA został powołany do życia w maju 2014 roku. Od jesieni 2014 wraz z uruchomieniem 200 metrowego obiektu lekkoatletycznego w Długołęce klub rozpoczął nabór. Od zimowego sezonu halowego 2014/2015 rozpoczęliśmy starty. Pierwszy halowy start klubu odbył się w Dreźnie (grudzień 2014). W styczniu 2015 klub otrzymał swoją pierwszą licencję DZLA. Klub trenuje na stadionie lekkoatletycznym w Długołęce.  Zarząd klubu: Henryk Benkowski – prezes/trener, Anna Benkowska – wiceprezes. Klub posiada jedną sekcję: lekkiej atletyki.

Finansowanie klubu: działalność klubu finansowana jest ze środków Gminy Długołęka, z wpłat sponsorów oraz ze środków własnych.

Klub prowadzi ciągły nabór wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami.